Подобрете го вашето визуелно раскажување на приказни

ПРОМОЦИЈА

Подобрете го вашето визуелно раскажување на приказни

Искусете ја моќта на професионалната хибридна креативност и заштедете до 123.000 мкд.

Доживејте една нова ера на креативна извонредност со професионалните решенија на Canon. Без разлика дали документирате венчавки, истражувате длабочини на некој документарец, го доловувате интензитетот на спортовите или оживувате комерцијални визии, изберете го Canon за неспоредлива прецизност и иновација.

Натпреварот

Реклама

Во светот на комерцијалното снимање, ниту една задача нема да остане неостварена со професионалните решенија на Canon. Претворете го секој проект во ремек-дело со врвен квалитет на видео и слика!

 • Систем Cinema EOS

  EOS C70

  EOS C70 е нова генерација на камера Cinema EOS со RF-приклучок и DGO 4K-сензор во формат Super 35 mm што е дизајниран да ги спои дигиталните фотоапарати со заменливи објективи и камерите Cinema.
  Погледнете детали EOS C70
 • Објективи RF

  RF 70-200mm F2.8L IS USM

  RF 70-200mm F2.8L IS USM е неопходен објектив од професионалното трио на објективи за зумирање и претставува совршен придружник за вести, спорт и патувања.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6 Mark II

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни
 • Објектив со извонредно широк агол

  RF 10-20mm F4L IS STM

  Повеќе извонредно широки фокусни должини во пренослив и професионален објектив со зум
 • Видеокамери

  XA70

  Професионална 4K-видеокамера со CMOS-сензор од 1,0 инчи. Нуди Dual Pixel CMOS AF, оптички зум до 15x и стабилизација на слика со 5 оски, HDMI-излез и проследување преку UVC.
Спорт

Спорт

Истражете ги новите хоризонти во светот на спортските емоции со професионалните решенија на Canon. Бидете во срцето на акцијата, доловувајќи го секој поглед, секое движење со извонредна јасност и длабочина.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R3

  Со брзина како суштинска карактеристика, ова е фотоапарат без огледала што го чекаа професионалните фотографи за спорт, вести и диви животни.
 • Објективи RF

  RF 100-300mm F2.8L IS USM

  Компактен, лесен и професионален објектив со телефото зум и f/2,8 што нуди извонредна острина и брзина со ненадмината флексибилност.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R7

  Истражете ја дивината со фотоапарат што нуди неверојатна брзина и квалитет на слика во преносливо APS-C-куќиште дизајнирано за иднината.
 • Објектив со телефото зум

  RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

  Повеќенаменски, компактен и лесен RF-објектив со зум од 100-400 mm и стабилизација на слика со 5,5 чекори за фотографирање диви животни и движења.

Венчавка

Истражете ги новите димензии на уметноста за фотографирање свадби со професионалните решенија на Canon. Нека ја доловат секоја нота на емоција, секој момент на среќа, претворајќи го денот во вечна бајка.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6 Mark II

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни
 • Објективи за EOS R

  RF 28-70mm F2L USM

  Извонредно брзиот и светол објектив f/2 од 28-70 mm од серијата L дава одлични резултати дури и при слаба осветленост.
 • Систем Cinema EOS

  EOS R5 C

  Снимајте прекрасни видеоснимки со резолуција од 8K и фотографии со 45 MP со најмалата камера Cinema EOS којашто ќе одговори на сите предизвици.
  Погледнете детали EOS R5 C
 • Хибриден RF

  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z

  Повеќенаменски професионален стандарден објектив со зум од 24-105 mm што нуди комбинација од беспрекорен хибриден дизајн и извонредна острина, што го прават идеален за видеозаписи или фотографии.
Документарен филм

Документарен филм

Станете мајстор за правење документарни филмови со професионалните решенија на Canon. Подобрете ги вашите способности со исклучителен квалитет на сликата и широк опсег на функции. Ослободете го вашиот креативен талент и продуцирајте волшебни видеа што ја инспирираат публиката.

 • Систем Cinema EOS

  EOS C70

  EOS C70 е нова генерација на камера Cinema EOS со RF-приклучок и DGO 4K-сензор во формат Super 35 mm што е дизајниран да ги спои дигиталните фотоапарати со заменливи објективи и камерите Cinema.
  Погледнете детали EOS C70
 • Хибриден RF

  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z

  Повеќенаменски професионален стандарден објектив со зум од 24-105 mm што нуди комбинација од беспрекорен хибриден дизајн и извонредна острина, што го прават идеален за видеозаписи или фотографии.
Професионални услуги на Canon (CPS)

CPS

Професионални услуги на Canon (CPS)

Регистрирајте го бесплатно вашиот комплет со Професионалните услуги на Canon и зграбчете ги приказните за кои сте родени да ги раскажувате – со приоритетна поддршка, брзи поправки, ексклузивни настани и специјални понуди.

Промотивни производи

Промоцијата трае од 15.3 до 16.09.2024 год., додека траат залихите.

EOS C70
RF 70-200 f/2.8

36.900 ден
Документарен филм

EOS R6 Mark II body
RF 10-20

43.050 ден
Документарен филм

XA70
BP-828

9.225 ден
Документарен филм

EOS R3 body
RF 100-300

123.000 ден
Спорт

EOS R7 body
RF 100-400

18.450 ден
Спорт

EOS R6 Mark II body
RF 28-70mm F2

43.050 ден
Венчавка

EOS R5c
RF 24-105 f/2.8

43.050 ден
Венчавка

EOS C70
RF 24-105 f/2.8

49.200 ден
Реклама

Каде да купите

PixPlus