Full Frame DSLR Camera

DSLR фотоапарати за целосна слика и фотоапарати без огледало

Комбинација од неверојатен квалитет на сликата и исклучителни перформанси.

Доловете ги сите бои и детали со фотоапаратите за целосна слика

Фотоапаратите за целосна слика од Canon нудат широк динамички опсег за да ги зачуваат деталите во осветлените и затемнетите површини и самостојно да создадат слики со мал шум и мала длабочина на полето за неверојатни портрети. Тие се создадени за професионални резултати за секоја слика што ќе ја снимите.

Capture every colour and detail with Full-Frame cameras

Дозволете ни да ви помогнеме да го најдете совршениот фотоапарат од Canon

Нашиот пребарувач на фотоапарати ќе ви ја прикаже целата наша палета на фотоапарати и ќе ви помогне да го најдете совршениот фотоапарат за вас.

Помогнете ми да изберам

Одете чекор подалеку со креативноста со фотоапаратите без огледало за целосна слика

Фотоапаратите без огледало за целосна слика од Canon се предводници на новата генерација на технологиите за оптика и за брзо фокусирање. Придобивката кај нив е во сензорот за целосна слика со висок квалитет на сликата, дури и при слабо осветлување.

Нашите DSLR фотоапарати за целосна слика

Запознајте се со нашата палета на DSLR фотоапарати aи откријте ги нивните уникатни функции и придобивки.

EOS 5D Mark IV

EOS 5D Mark IV

Бескомпромисен квалитет на сликата и моќни професионални перформанси.

Дознајте повеќе

DSLR фотоапарати за целосна слика

Зошто да го изберете форматот за целосна слика од Canon?

Зграпчете ја иднината

Системот EOS R се базира на пионерскиот приклучок за објективи што нуди поголеми креативни можности и уште подинамични начини на доловување на секој момент. Тој ги редефинира границите на фотографирањето и на снимањето.

Дознајте повеќе

EOS R system shot in front of an orange wall

Доловете ги сите детали

CMOS сензорите за целосна слика од Canon ви овозможуваат да снимате слики со живописен изглед благодарение на нивниот широк динамички опсег што ја минимизира загубата на детали во затемнетите или осветлените површини. Исто така, благодарение на големата маргина на грешка во експозицијата, ќе добиете повеќе опции за вашите датотеки во обработката по снимањето.

Capture all the details

Фотографирајте во темни услови со минимален шум

Фотоапаратите за целосна слика од Canon создаваат остри слики со мал шум благодарение на големите сензори што доловуваат колку што е можно повеќе светлина и процесорите DIGIC што ја намалуваат појавата на артефакти што ги уништуваат сликите.

Shoot in dark conditions with minimal noise

Создавајте неверојатни портрети

Палетата фотоапарати за целосна слика од Canon нуди значително помала длабочина на поле отколку фотоапаратите со помали сензори, што значи дека кога ќе снимате портрети со нив, ќе можете да го фокусирате објектот со неверојатна острина наспроти мека заднина за да добиете фотографии со професионален изглед и врвен стил.

Produce stunning portraits

Сите објективи

Објективите од Canon се познати низ светот по тоа што нудат исклучително остри, чисти и прекрасни слики полни со бои и контраст. Тие се резултат на врвната изработка и најновата оптичка технологија за да понудат фотографии и видеоснимки со исклучителен квалитет.

Откријте повеќе

Колекција на објективи од Canon

Пронајдете го вистинскиот систем за вас

Легендарниот систем EOS преку 30 години на фотографите и на снимателите им овозможува најсовремена технологија. Со нашата палета на фотоапарати и објективи, патот до поголема креативност никогаш не бил полесен.

Дознајте повеќе

Canon EOS 5D Mark IV, EOS R и EOS M50

Во рацете на професионалците

EOS R веднаш им стана омилен на голем број професионални фотографи и сниматели. Откријте како тие го користат за да добијат слики и видеоснимки за кои мислеле дека не се возможни.

Погледнете ги сите написи

Може да ве интересира и

Canon Professional Services

Members get access to CPS Priority Support, both locally and at major events; a priority Fast Track repair service; and — depending on your level of membership — free back-up equipment loans plus return shipping and discounts on maintenance. They can also enjoy exclusive members’ offers.

Join

Learn more

Canon Professional Services