ФОТОГРАФИРАЊЕ СВАДБИ

Долготрајни спомени: создадете минифотографии за вашиот свадбен албум

Дознајте зошто Zoemini S2 и печатачот Zoemini од Canon се совршените додатоци за вашата свадбена прослава, за вас и за вашите гости.
Раце на жена којашто лепи минифотографии во албум, а до неа е поставен бел Zoemini S2 од Canon.

Незаборавните фотографии настануваат од случајните мигови на радост за време на свадбениот ден. Различни генерации прославуваат заедно низ смеа, солзи и здравици, а најмладите трчаат наоколу со лица намачкани со торта. Понекогаш професионалните фотографи може да ги пропуштат помалите моменти од големиот ден додека се обидуваат да ги снимат совршените свадбени фотографии. А што ако гостите ги снимат овие скриени моменти?

Снимањето инстант фотографии и автопортрети со џебниот фотоапарат и печатач на фотографии Zoemini S2 од Canon е исклучително лесно. Во продолжение споделуваме неколку креативни предлози за тоа како вие и вашите гости можете да ги користите Zoemini S2 од Canon и инстант печатачот Zoemini од Canon за да ги откриете и споделите овие скапоцени моменти.

Совршениот начин за запознавање нови луѓе

Маж и жена снимаат автопортрет со розов фотоапарат Zoemini S2 од Canon. Фотоапаратот е во фокусот, а двојката е дефокусирана.

Со вграденото огледало и прстенестото светло, Zoemini S2 од Canon е идеален за снимање автопортрети, особено за време на свадбените прослави кога гостите изгледаат најдобро и се расположени за забава.

Без разлика дали свадбата е на некоја тропска плажа, во величествена отмена куќа или во свечената сала над локалниот бар или ресторан, на свадбите се запознаваат нови луѓе. Иако секогаш можете да испланирате неколку игри по свадбената церемонија за да ги поттикнете гостите да се дружат, снимањето заеднички фотографии може да биде природен и евтин начин да им помогнете да се запознаат.

Инстант фотоапарат поставен на посебна маса на влезот на којашто исто така се поставени кула од шампањ, неколку забавни реквизити или книга за коментари од гостите може да создадат совршена прилика за фотографирање и започнување разговор.

Совршени места за поставување минипечатачи

Црн Zoemini S од Canon поставен на книга за коментари од гостите на свадба.

Zoemini S2 од Canon е совршениот додаток за свадби. Гостите можат да уживаат во импровизирани фотосесии и веднаш да отпечатат прекрасни минифотографии, а за уште поголем ефект, можат и да ги потпишат и посветат фотографиите или да остават кратка порака на рабовите.

Два печатачи Zoemini од Canon поставени на маса на којашто има чинија со торта и пијалаци.

Со тежина од само 160 g, печатачот Zoemini од Canon е елегантен и лесен, со што совршено се вклопува на масите со свадбени торти, катчињата за игра и итн. Покрај тоа, многу лесно се користи.

Ако го поставите фотоапаратот и печатачот на фотографии Zoemini S2 од Canon до свадбената торта или книгата за гостите, ќе ги поттикнете гостите да снимаат и печатат фотографии. Ако, пак, некој од гостите веќе ја зачувал совршената фотографија на својот паметен телефон, печатачот Zoemini од Canon се поврзува преку Bluetooth и печати за вас со помош на апликацијата Canon Mini Print. Потоа, гостите можат да ја залепат избраната слика до рачно напишана порака во книгата за гости и со тоа да ви остават уште еден спомен.

Употребата на однапред исечената, кружна, самолеплива фотохартија ZINK 1,3" од Canon во комбинација со Zoemini од Canon ви овозможува да печатите инстант налепници од вашиот телефон преку апликацијата Canon Mini Print. Пријателите и семејството слободно можат да ги снимат, отпечатат, одлепат и залепат нивните свадбени фотографии во книгата за гости или свадбениот албум.

Импровизирана кабина за фотографии

Жена снима автопортрет со син Zoemini S2 од Canon.

За да создадете импровизирана кабина за фотографирање без никакви трошоци, користете ја функцијата за прегледување во живо на апликацијата Canon Mini Print во комбинација со Zoemini S2 од Canon и поставете тајмер којшто ќе ви обезбеди доволно време за да ја снимите совршената фотографија.

Две девојки разгледуваат збирка од разнобојни минифотографии од себе на коишто е додаден текст и цртежи.

Апликацијата Canon Mini Print нуди опции за цртежи, текст, рамки, па дури и ефекти на проширена реалност.

Кабините за фотографии се забавен и неформален начин да се поттикнат повозрасните свадбени гости да се опуштат, да ја покажат својата забавна страна и да го пронајдат детето во себе. Забавни се и за деца, особено ако поставите кутија со костими и смешни играчки на надувување, хартиени реквизити, откачени перики, големи очила и смешни капи.

Можете да создадете најразлични кабини за фотографирање, од цветни заднини до огромни рамки зад коишто може да позираат гостите. Zoemini S2 од Canon, во комбинација со апликацијата Canon Mini Print, овозможува снимање групни фотографии со користење на практичен самостоен тајмер и далечинско активирање на блендата, со што вашите гости ќе можат да снимаат и печатат сентиментални спомени на коишто со радост ќе се присетувате.

Соберете ги отпечатените фотографии по свадбата и создадете колаж којшто ја доловува атмосферата од прославата, а потоа врамете го. Ќе ви го разведри домот и ќе биде интересна промена од традиционалните свадбени фотографии.

Никогаш не пропуштајте го моментот

Палета печатачи Zoemini S2 од Canon во зелено-сина, бела и розово-златна боја.

Со едно полнење на Zoemini S2 од Canon може да се снимат 25 фотографии, а достапен е и отвор за микро SD-картичка за лесно складирање на фотографии, а потоа и печатење.

Иако свадбениот прием е еден од најубавите моменти од свадбата, како што прославата се приближува кон подоцните часови, гостите се отпуштаат и можете да очекувате да ги покажат своите танчерски способности коишто ги чуваат баш за вакви настани. Дотогаш, официјалниот фотограф или снимател веќе ќе си замине, па останува на вашите пријатели и роднини да ги снимат овие спонтани моменти.

Зошто да не ја поставите вашата станица за снимање автопортрети во близина на подиумот за да можат гостите набрзина да ги снимат, отпечатат и споделат омилените фотографии? Печатачот на фотографии Canon Zoemini S2 е одличен за оваа намена и е достапен во зелено-сина, бела и розово-златна боја за да се вклопи со избраната тема.

Гостите коишто не се измориле од танцувањето можат да ги персонализираат фотографиите со ефекти и рамки со помош на апликацијата Canon Mini Print. Доколку ви снема хартија, фотоапаратот ќе ги зачува фотографиите на микро SD-картичката за да можете да ги отпечатите подоцна.

Совршен за секоја прилика

Фотографии направени со Zoemini од Canon закачени на низа украсни светилки пред прозорец.

Фотохартијата ZINK TM од Canon е отпорна на размачкување и вода, поради што претставува совршената високовалитетна хартија за употреба со печатачот Zoemini од Canon.

Zoemini S од Canon, отпечатени фотографии и значка поставени веднаш до фотоалбум на којшто пишува „Друштво на невестата“.

Од свадби и родендени до спонтани денови со пријателите, Zoemini S2 и Zoemini од Canon се одлични за секоја прилика.

Бидејќи има безброј перспективи од коишто може да се снимат прекрасни свадбени фотографии, доколку поставите свој хаштаг за свадбата, подоцна ќе можете да ги разгледувате сликите што ги снимиле гостите на вашиот посебен ден и да ги изберете оние што ви се допаѓаат. Ако сте уметнички расположени, изберете ги омилените слики од паметниот телефон и отпечатете ги на фотохартија ZINKTM од Canon со димензии од 2x3 инчи со помош на печатачот Zoemini од Canon или употребете ги за да создадете картички за благодарност. Бидејќи се целосно отпорни на размачкување, вода и кинење, можете да ги залепите омилените отпечатени фотографии на огледала, футроли за телефони или лаптопи, или во фотоалбуми и дневници.

Освен за свадби, Zoemini од Canon и Zoemini S2 од Canon се совршени за сите останати важни животни настани како родендени, дипломски, религиозни церемонии и секогаш кога сакате да снимите и отпечатите миг за паметење којшто потоа можете да го прикачите или споделите со другите. Можете да отпечатите дури и неколку примероци од истата слика за да споделите групен автопортрет со сите гости од сликата.

Бидете креативни со апликацијата Canon Mini Print

Жена ја користи апликацијата Canon Mini Print на својот паметен телефон. На масата пред неа се поставени Zoemini S2 од Canon и албум прекриен со свадбени минифотографии.

Гостите можат да ги уредуваат фотографиите на своите паметни телефони со филтрите од апликацијата Canon Mini Print.

Две кружни фотоналепници од автопортрети.

Можете да создадете и интересни кружни налепници со користење на однапред исечената, кружна, самолеплива фотохартија ZINK од Canon и да ги споделите со пријателите.

Ако креативните гости сакаат да создадат поинтересни инстант фотографии, апликацијата Canon Mini Print нуди бројни можности, вклучувајќи и забавни фонтови, разни видови на рамки, па дури и ефекти на проширена реалност.

Апликацијата нуди и паметна опција за создавање колажи којашто ви овозможува да изберете три, четири или девет омилени слики и да ги прикажете на неколку креативни начини. Бидејќи е целосно компатибилна со Zoemini од Canon и Canon Zoemini S2 преку Bluetooth, гостите можат да снимаат, уредуваат и печатат фотографии со димензии од 2x3 и да состават колаж од сите оние коишто го разубавиле вашиот посебен ден.


Напишано од Lorna Dockerill

Слични производи

 • Печатачи за во домот

  Canon Zoemini 2

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.
 • Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

  Canon Zoemini S2

  Снимајте подобри автопортрети со фотоапаратот и печатач со џебна големина, опремен со огледало, прстенесто светло, опција за далечинско активирање на блендата и прегледување во живо.
 • Печатачи за во домот

  Zoemini

  Снимајте, прилагодувајте и печатете каде и да сте, со овој совршен додаток со џебна големина наменет за мобилни уреди.

Слични написи