КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Забавувајте се со печатењето: пет причини зошто ви е потребен компактен печатач за фотографии

Без разлика дали сте млади или така се чувствувате, има огромен број креативни начини да ги прикажете и споделувате вашите инстант отпечатени фотографии.
Збирка на компактни печатачи за фотографии од Canon во разни бои, поставени на дрвена полица.

Од децата до бабите и дедовците и сите други, сите деновиве со задоволство сакаме да фотографираме. Повеќето од нас имаме илјадници фотографии во паметните телефони во кои никогаш повеќе нема да погледнеме, а скапоцените спомени често се губат во огромните збирки на фотографии.

Благодарение на компактните печатачи за фотографии, може за миг да отпечатите фотографии што ќе траат доживотно*. Уште поимпресивно е тоа што може да печатите кога сакате и да ги овековечите вашите специјални моменти, каде и да сте.

Откако ќе ги отпечатите вашите омилени слики, на располагање ви се многу опции со нив - од изработувањето персонализирани подароци со фотографии за саканите, до пополнувањето колажи со идеи за домашен декор, па дури и со скапоцени спомени од патувањата.

Ви нудиме пет начини да бидете креативни со вашиот компактен печатач за фотографии од Canon.

1. Уникатни подароци и картички

Компактен печатач од Canon на бела површина до врамена слика од насмевнато дете.

SELPHY CP1500 од Canon е идеален за снимање и споделување на најважните моменти во животот. Тој може да печати фотографии со големина на поштенска картичка и фотолабораториски квалитет (KP-36IP, 100x148 mm) кои совршено одговараат на стандардните рамки, така што ќе може да создавате персонализирани подароци од моментите за паметење што ќе може да им ги испратите на семејството и пријателите.

Раце држат таблет-уред на кој е прикажана слика од насмеана двојка со QR-код во аголот и опции за уредување во апликацијата SELPHY Photo Layout.

Може да додавате печати или филтри во вашите слики во апликацијата SELPHY Photo Layout од Canon, па дури и да генерирате QR-код за да додадете покани со линк до локацијата на настанот.

Фотографиите се наменети да се споделуваат и да се ужива во нив, а практичниот SELPHY CP1500 од Canon е идеален за трансформирање на вашите омилени слики во подароци, разгледници и налепници.

Достапен во три бои, SELPHY CP1500 има тенок, модерен дизајн и LCD-екран во боја од 8,9 cm со едноставно поврзување преку QR. Освен тоа што беспрекорно функционира со паметните телефони и други уреди на Apple уреди со Android преку Wi-Fi, тој се одликува и со отвор за SDXC за печатење слики складирани на мемориски картички, како и приклучок USB-C за лесно поврзување со фотоапарати и блицови.

SELPHY CP1500 може да печати разгледници што веднаш ќе може да ги испратите, со линии за адреса на задната страна, идеално за испраќање фотографии до вашите сакани, кои потоа може да ги врамат или да ги постават на фрижидерот.

Опциите за мини налепници и налепници со големина на кредитна картичка ви овозможуваат да внесете дополнителен стил во разгледниците и роденденските покани. Може да го фотографирате вашето дете додека игра со подарок што му бил даден, да ја отпечатите фотографијата како налепница и да ја залепите на картичка за благодарност. Тоа е прекрасен личен гест и ќе му покаже на примателот колку бил ценет неговиот подарок.

2. Креативни начини да се организирате

Млада девојка печати лист со мини-налепници од компактен печатач од Canon. До печатачот има футрола за пенкала полна со разни предмети.

Користете го печатачот SELPHY CP1500 од Canon за да печатите персонализирани ознаки со имиња за училишните книги и папки.

Се гледаат раце кои внимателно лепат налепница од млада девојка која трча на зелено шише со вода.

Може да печатите на квадратна хартија за налепници (KC-18IS, 54x54 mm), хартија за налепници со големина на кредитна картичка (KC-18IF, 54x86 mm) или на мини хартија за налепници (KC-18IL, 22x17,3 mm), така што може да ги додавате вашите отпечатени фотографии на кутиите за ручек или шишињата за вода.

Повеќето од нас би сакале да бидат подобро организирани, но не се сигурни како да го постигнат тоа. Зафатените родители треба да ги надгледуваат и своите напорни распореди, но и оние на нивните деца. Canon SELPHY CP1500 е совршената алатка што може да им помогне на семејствата повторно да воспостават контрола.

Овој практичен и стилски компактен печатач може да отпечати разгледница за само 41 секунда, како и налепници во повеќе големини. За многу кратко време ќе имате ознаки со имиња за училишните книги и предмети и етикети за вашите кујнски садови и семејниот планер.

Можете и да печатите фотографии за документи, да создавате персонализирани обележувачи и да споделувате линкови со печатење QR-кодови преку апликацијата SELPHY Photo Layout од Canon.

3. Лесна изработка на колажи

Раце лепат фотографии во отворен патнички дневник, наоколу има слики, селотејп и сувенири.

SELPHY Square QX10 од Canon печати висококвалитетни самолепливи материјали за само 43 секунди - совршено за репортажи од патувања.

Отворени станици на колаж во кој се прикажани слики од мачки, а до нив е поставен компактен печатач од Canon.

Разубавете го вашиот колаж со описи, цртежи и други сувенири.

Зошто не направите колаж од специјален настан, одмор или од вашето разиграно прво милениче? Тоа може да биде многу позитивна активност во која може да уживаат луѓе од сите возрасти.

Со џебна големина и секогаш подготвен, SELPHY Square QX10 од Canon печати квадратни фотографии од 68x68 mm со раб во кој може рачно да ги запишете вашите белешки. Тој е достапен во четири стилски бои и користи вграден картриџ што не создава неред, а се испорачува како комплет со хартија за налепници (XS-20L).

Поврзувањето со апликацијата SELPHY Photo Layout од Canon ви овозможува да бидете уште покреативни со вашите слики и ви нуди опции да додавате филтри, рабови, преклопувања и друго.

4. Разубавете го просторот

Рака држи компактен печатач за фотографии Zoemini 2 од Canon, од кој излегуваат два кружни фото-налепници.

Оставете свој печат на вашиот простор благодарение на џебниот Zoemini 2 од Canon. Однапред исечената кружна хартија за налепници ZINKTM од 1,3 инчи од Canon ви овозможува да ги претворите омилените автопортрети во кружни налепници за огледала и табли за прикажување.

Раце закачуваат мини отпечатени фотографии на табла за прикажување.

Ако сте во студентски дом, мини отпечатените фотографии се практичен и економичен начин да додадете лични детали во инаку обичните соби.

Без разлика дали сте тинејџер што живее со родителите, студент на универзитет или горд сопственик на својот прв дом, секогаш е забавно да го направите просторот лично ваш.

Преносливиот печатач Zoemini 2 од Canon е доволно мал за да го ставите во џеб, а функционира со помош на внатрешна батерија на полнење. Нема неред и отпад благодарение на неговата технологија ZINK (Zero INK), така што потребна ви е само хартија, која е достапна во пакувања од по 20 или 50 листови.

Зошто да не ги отпечатите омилените слики и да ги закачите со конец на ѕидовите во спалната соба или дневната? За да се опкружите со предмети што ќе ви измамат насмевка, ништо не е посоодветно од сликите од семејството и пријателите.

Специјалната фотохартија ZINK од Canon има задна страна што може да се одлепува (и да се рециклира), така што ќе може да ги залепите отпечатените материјали во дневник, колаж или табла за прикажување. Тоа е и забавен начин да ги приспособите студентските книги или футролата на вашиот мобилен телефон.

5. Инстант отпечатени материјали за споделување

Двајца луѓе, снимени одзади, снимаат автопортрет со мини фотоапарат со печатач за фотографии од Canon.

Zoemini S2 од Canon се одликува со истото поврзување преку Bluetooth како Zoemini 2 од Canon, со што ви овозможува да печатите фотографии директно од вашиот паметен телефон - практично за моментално споделување.

Раце држат телефон додека додаваат налепници во слика во апликацијата Canon Mini PRINT.

Оставете свој печат на вашите слики со помош на забавните рамки и налепници во апликацијата Canon Mini Print.

Ако сте излезени со пријателите, сте отпатувале за викенд или сте на забава или фестивал, Zoemini S2 од Canon може да ви биде совршен придружник. Компактен и лесен и опремен со истата технологија ZINK со батерија на полнење и големина на хартија од 3x2 инчи како Zoemini 2 од Canon, тој додава вграден дигитален фотоапарат опремен со огледало и прстенесто светло за совршени автопортрети, кои може да ги отпечатите за помалку од една минута.

Тоа значи дека ќе може да споделувате отпечатени фотографии со луѓе што тукушто сте ги сретнале или не ги гледате често - можеби нов пријател од фестивалот или услужлив туристички водич со кој сте биле на тура - и на тој начин да им дадете нешто што ќе може да го понесат со себе како спомен.

Уште поимпресивно е тоа што апликацијата Canon Mini Print ви овозможува да ги приспособувате сликите со филтри, специјални ефекти, цртежи и текст. Може да ја користите апликацијата и за да печатите слики од Facebook, Instagram, Google Photos, DropboxTM и iCloud, а таа може бесплатно да се преземе од App Store и Google Play.

На крајот, компактните печатачи од Canon се неверојатно разновидни и ви овозможуваат изработка на секакви проекти, без разлика во која фаза од животот се наоѓате. Печатењето може да ви понуди прекрасна забава додека откривате креативни начини за користење на вашите фотографии.

*Доколку се чуваат во албум. Врз основа на забрзано тестирање, земајќи предвид температура од 23° C / 73,4° F и влажност од 50%

Dropbox е регистриран заштитен знак на Dropbox, Inc.

Напишано од Matthew Richards

Слични производи

 • Печатачи за во домот

  SELPHY CP1500

  Печатете материјали со извонредни бои и голема издржливост за само неколку секунди со овој практичен и компактен печатач за фотографии.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY CP1300

  Стилски и пренослив уред за безжично печатење на прекрасни фотографии и фотографии за документи од компатибилни паметни уреди и фотоапарати.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY SQUARE QX10

  Чувајте ги вашите специјални спомени како прекрасни отпечатени материјали што може безжично да ги отпечатите каде и да сте.
 • Печатачи за во домот

  Canon Zoemini 2

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.
 • Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

  Canon Zoemini S2

  Снимајте подобри автопортрети со фотоапаратот и печатач со џебна големина, опремен со огледало, прстенесто светло, опција за далечинско активирање на блендата и прегледување во живо.
 • Слични статии